Usługi

Przetwórstwo

Zajmujemy się przerobem łososia atlantyckiego oraz ryb bałtyckich takich jak: śledź, szprot i flądra. Naszym Klientom oferujemy surowiec świeży oraz mrożony w postaci m.in. filetów, porcji, bloków, medalionów czy by-produktów.

Surowiec przerabiany jest zgodnie z oczekiwaniami Klientów, z najwyższymi standardami jakościowymi i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii produkcji. W naszych zakładach produkcyjnych funkcjonują m.in. linie dedykowane mrożeniu i konfekcji ryb pelagicznych: bloka oraz produktów IQF a także linia pakująco-dozująca, tunele zamrażalniczo-nawiewowe oraz tunel zamrażalniczy spiralny – IQF.

Mrożenie i składowanie

Oferujemy mrożenie i magazynowanie produktów w chłodniach składowych. Nasza zdolność zamrażalnicza to 700 ton surowca na dobę. Posiadamy:
– 5 tuneli nawiewowych (chłodzenie 100 ton produktu na dobę do temperatury – 18ºC)
– tunel fluidyzacyjny Frigo Scandia (100 ton produktu na dobę)
– tunel spiralny Giro zaopatrzony w Superkontakt, pozwalający na podmrażanie surowca bez śladów po transporterach (mrożenie ryb do grubości 110 mm)
– szafy zamrażalnicze pionowe (zamrażanie różnego rodzaju surowca w postaci bloków 19 kg lub 38 kg) Łącznie w obu zakładach produkcyjnych posiadamy 10 mroźni składowych o pojemności 18.000 miejsc paletowych do przechowywania towarów w temperaturze do -23C.
Całość instalacji chłodniczej zasilana jest freonem i amoniakiem. 85% zapotrzebowania energetycznego naszych zakładów zaspokajana jest z należącej do Paula Fish elektrowni wiatrowej.

SONY DSC

Transport

Specjalizujemy się w przewozach ładunków chłodniczych. Co miesiąc przewozimy – oprócz własnych – ponad 1000 ładunków zleconych przez firmy zewnętrzne. Dysponujemy taborem składającym się z ponad 150 ciągników siodłowych, ponad 150 wyspecjalizowanych zestawów wraz z naczepami chłodniami o ładowności 23 ton (w tym 45 doppel stock), 30 wywrotkami i 10 cysternami.
Nasze chłodnie wyposażone są w rejestratory temperatury wraz z drukarkami, dodatkowe zamknięcia i zabezpieczenia drzwi (sztaby) oraz alarmy. Samochody obsługiwane i zarządzane są przez wykwalifikowanych i doświadczonych kierowców oraz spedytorów. Każdy ładunek jest w stu procentach zabezpieczony i przygotowany do transportu, co daje gwarancję sprawnej i terminowej dostawy.

DCIM100MEDIADJI_0109.JPG

Do współpracy zapraszamy wszystkich zainteresowanych pewnym i szybkim transportem, w szczególności firmy spedycyjne poszukujące specjalistycznego przewozu w temperaturze kontrolowanej (od -25ºC do +25ºC). Ładunki dostarczamy w dowolne miejsce w kraju i Europie. Naszymi głównymi kierunkami są kraje Beneluksu, Wielka Brytania, Włochy oraz Francja. Szeroka siatka połączeń pozwala nam sprostać wszelkim wyzwaniom eksportowym i importowym.

DCIM100MEDIADJI_0030.JPG