Nad wodą i dla wody

Kim jesteśmy

Paula Fish jest liderem rynku przetwórstwa rybnego w Europie Środkowej

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie produkcji ryb bałtyckich i łososia atlantyckiego, mrożenia i przechowywania produktów rybnych w chłodniach, produkcji mączki i oleju rybnego oraz transportu.

Nasza ambicja

Nasze wartości

W Paula Fish stawiamy na odpowiedzialne, zielone przetwórstwo bazujące na produktach najwyżej jakości.

Filarem marki są ludzie - to oni dbają o to, by rozwój organizacji i zaplecza technologicznego był spójny z celami zrównoważonego rozwoju jak i celami biznesowymi firmy.

Nasze wartości

Nasza ambicja

Osiągnięcie wiodącej pozycji pracodawcy i partnera biznesowego godnego zaufania.

Od lat kierujemy się w swojej działalności kilkoma kluczowymi wartościami To odpowiedzialność i wiarygodność, jakość, ludzie, rozwój i technologia i energia.

Odpowiedzialność
i wiarygodność

Transparentność jest filarem naszej produkcji i biznesu. Czujemy się odpowiedzialni zarówno za wewnętrzne, jak i zewnętrzne środowisko w którym działamy. Dlatego dbamy o nie na każdym etapie naszej działalności.

Jakość
Paula Fish

Jakość to obszar, który traktujemy bezprecedensowo. Najwyższe standardy przetwórstwa, wyłącznie sprawdzeni dostawcy, pełen monitoring łańcucha dostaw i nowoczesny park maszynowy, to najważniejsze jej filary. Nasz wkład w utrzymanie poziomu jakości na światowym poziomie potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

Rozwój
i technologia

Tam, gdzie profesjonalizm spotyka się z doświadczeniem, a etyka z partnerstwem buduje się trwałe i silne zespoły. Zespół, które w oparciu o wzajemny szacunek, przyjaźń i zaufanie osiągają sukcesy na każdym biznesowym polu. Silne i skuteczne środowisko pracy to nasza misja, dlatego filarem rozwoju naszej organizacji są ludzie.

Ludzie
Paula Fish

Rozbudowane zaplecze technologiczne, innowacyjny park maszynowy i automatyzacja prowadzą nas do niezależności produkcyjnej i gwarantują pełną elastyczność wytwarzania asortymentu najwyższej jakości. Nasze przetwórstwo jest dostosowane do najbardziej wyśrubowanych norm i potrzeb rynku. Inwestujemy w rozwój nie tylko infrastrukturalny, ale również kompetencyjny.

Zielona
energia

Dziś poza świadomością ekologiczną liczy się eko-orientacja poparta konkretnymi działaniami. W Paula Fish szanujemy środowisko naturalne, w którym funkcjonujemy. Dążymy do zmniejszenia śladu węglowego i niezależności energetycznej poprzez inwestycje w odnawialne źródła energii. Rozsądnie prowadzimy gospodarkę produkcyjną, w duchu "zero waste" by maksymalizować efektywność przetwórstwa.

Partner
w biznesie

Paula Fish to wiarygodny i profesjonalny partner w biznesie. Gwarantujemy najwyższą jakość produktów, dużą elastyczność, terminowość dostaw oraz profesjonalną obsługę na każdym etapie procesu zakupowego. Wierzymy, że nasze kompetencje w obszarach, w których działamy, pozwalają na zbudowanie trwałych i wieloletnich relacji z naszymi partnerami dając im obustronne korzyści.

Od tego zaczynaliśmy

Swoją działalność rozpoczęliśmy w 1998 roku pod nazwą Paula Trans. Początkowo zajmowaliśmy się transportem drogowym przewożąc przede wszystkim ryby i ich przetwory. Jednak wizjonerstwo, pasja i zaangażowanie całego zespołu sprawiły, że dywizja transportowa była jedynie początkiem odważnych kroków podejmowanych z biegiem czasu.

19
98

Założenie spółki z usługami transportowymi jako wiodąca działalność

20
06

Rozpoczęcie budowy zakładu przetwórstwa rybnego oraz chłodni w Słupsku

20
07

Otwarcie zakładu przetwórczego ryb i chłodni składowej w Słupsku

20
09

Ukończenie rozbudowy zakładu przetwórstwa w Słupsku, rozpoczęcie przetwórstwa łososia

20
10

Dalsze inwestycje w hale, maszyny i urządzenia, budowa pierwszej turbiny wiatrowej

20
12

Rozpoczęcie budowy drugiego zakładu przetwórstwa ryb pelagicznych oraz chłodni składowej w Słupsku

20
13

Otwarcie zakładu ryb pelagicznych we Włynkówku, budowa drugiej i trzeciej turbiny wiatrowej

20
14

Rozbudowa zakładu łososia w Słupsku o chłodnię składową oraz magazyn opakowań

20
17

Otwarcie nowej hali przetwórstwa produktów ubocznych z łososia

20
18

Budowa nowego magazynu opakowań

20
19

Rozpoczęcie budowy fabryki mączki i oleju rybnego we Włynkówku

20
20

Rozpoczęcie użytkowania chłodni składowej w Tolkmicku

20
21

Rozpoczęcie produkcji w fabryce mączki i oleju rybnego

20
22

Rozbudowa zdolności produkcyjnych zakładu przetwórstwa łososia

20
23

Rozpoczęcie budowy nowej chłodni składowej. Dalsze zwiększenie zdolności produkcyjnych łososia. Zwiększenie zdolności produkcji zielonej energii

20
24

Otwarcie zakładu produkcyjnego w Strzelinie

Dynamiczny rozwój firmy doprowadził bowiem do budowania biznesu w sektorze produkcji, mrożenia, chłodzenia i składowania produktów rybnych. Rosnące potrzeby rynku polskiego i europejskiego zachęciły nas następnie do zaangażowania w branży przetwórstwa łososia. Co ważne, każdego dnia działamy w zgodzie z trendem „zero waste”. Dzięki temu w 100% możemy zagospodarować przetwarzany surowiec tworząc produkty o ponadprzeciętnej jakości - takie jak olej rybny do spożycia przez ludzi czy też mączka rybna o zawartości białka powyżej 72%.

Jesteśmy liderem na rynku

Paula Fish jest liderem rynku przetwórstwa rybnego w Europie Centralnej. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie produkcji ryb bałtyckich i łososia atlantyckiego, mrożenia i przechowywania produktów rybnych w chłodniach, produkcji mączki i oleju rybnego oraz transportu.

Międzynarodowa działalność

Budując i rozwijając nasz międzynarodowy biznes od początku kierujemy się innowacyjnością, nowoczesnością, zrównoważonym rozwojem i zieloną energią w myśl hasła towarzyszącego naszej marce - "driven by Nature".

Kompleksowy proces

Odpowiedzialność, rozwój, ludzie, elastyczność i energia. Dzięki nim nasza praca to kompleksowy proces, który zamyka się w jednym, komplementarnym cyklu, a my jesteśmy blisko naszych odbiorców dostarczając im najlepsze produkty.

Działanie dla klimatu

Z myślę o naturze! To hasło ma w sobie wszystkie kluczowe założenia prowadzonego przez nas biznesu, który już dziś jest w ogromnej większości ekologiczny i przyjazny otaczającej nas przyrodzie. Bo w naszej pracy kierujemy się dobrem środowiska naturalnego, dla którego w ciągu kilku lat będziemy całkowicie neutralni, gdyż 100% zapotrzebowania energetycznego będziemy pozyskiwali z odnawialnych źródeł.

Pochodzenie
naszych ryb

Ryby pelagiczne pozyskujemy z Bałtyku, łososia zaś importujemy z Norwegii. W kluczowych, polskich portach posiadamy własne punkty odbioru.

Potencjał
przetwórczy

Dysponujemy czterema nowoczesnymi zakładami przetwórczymi: łososia oraz ryb pelagicznych, a także najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym oleju i mączki rybnej.

Najlepsze surowce

Wśród naszych produktów znajduje się łosoś, ryby białe, ryby pelagiczne takie jak szprot i śledź oraz olej i mączka rybna pochodzące z ryb pelagicznych i pobocznych produktów łososiowych.

Zrównoważony rozwój

Wytwarzamy zieloną energię z własnej farmy wiatrowej, oraz prowadzimy politykę no waste przez wykorzystanie wszystkich produktów ubocznych i odpadów.

Mrożenie

Unikalne, rozbudowane zdolności mrożenia ryb i produktów z ryb.

Przechowywanie

Chłodnie składowe w trzech lokalizacjach: Słupsk, Włynkówko oraz Tolkmicko

Transport

Własna, flota transportowa, która w połączeniu z umiejscowieniem kluczowe aktywów w jednej lokalizacji pozwala dodatkowo świadczyć usługi transportowe i spedycyjne.

Nasi odbiorcy