Segmenty działalności

Łosoś

Surowiec do przetwarzania łososia pozyskujemy bezpośrednio z norweskich ferm hodowlanych. Tylko od znanych nam, sprawdzonych i certyfikowanych dostawców, co gwarantuje nam najwyższą jakość kupowanego produktu. W trosce o nią oraz o bezpieczeństwo oferowanych wyrobów, prowadzimy stały monitoring procesu produkcyjnego i surowca oraz podnosimy kwalifikacje zawodowe pracowników działu kontroli jakości. W efekcie, możemy oferować klientom na całym świecie najlepsze i najwyższej jakości ryby.

47000ton
Segmenty działalności

Ryby pelagiczne

Obecnie w Bałtyku łowi się rocznie blisko 500 tysięcy ton ryb. Tzw. komercyjne połowy obejmują jedynie kilka gatunków ryb w tym głównie szproty i śledzie. Te dwa gatunki oraz stornie stanowią ponad 95% wszystkich połowów na Morzu Bałtyckim. Morzu, z którego bogactwa PaulaFish czerpie wszystko to, co najlepsze w postaci doskonałych ryb, które trafiają od nas do kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Pozyskujemy je jako lider i największy odbiorca z polskich portów. Nasza działalność to kompleksowy proces, który zamyka się w jednym, komplementarnym cyklu. Rozpoczyna się właśnie na wspominamy już na etapie pozyskania surowca od stałych i sprawdzonych dostawców z Polski. Tworzy go nowoczesny zakład przetwórczy w Słupsku działający od 2007 roku. Trafiają z niego do naszych klientów tzw. produkty konsekwencyjne, w tym głównie szprot oraz śledź.

78000ton
Segmenty działalności

Ryby białe

Białe ryby to jedne z najpopularniejszych w Polsce, które stają się coraz bardziej cenione wśród wszystkich tych, którzy w trosce o swoje zdrowie i dietę szukają łatwo przyswajalnego i wartościowego mięsa. W ofercie Paula Fish królują przede wszystkim dorsz norweski, halibut niebieski, miętus królewski, czy sezonowy SKREI - dorsz norwesko-arktyczny oraz czarniak, morszczuk i miruna, które kupujemy od sprawdzonych dostawców z całego świata. W ofercie mamy zarówno tusze, jak i filety czy steki - ze skórą lub bez świeże i mrożone.

6000ton
Segmenty działalności

Olej i mączka rybna

PaulaFish jest właścicielem nowoczesnego zakładu z linią do produkcji mączki i oleju rybnego z ryb pelagicznych lub produktów pobocznych z ryb pelagicznych i z przetwórstwa łososia o wydajności do 200 t surowca na dobę. Linia technologiczna wykonana jest w najwyższym standardzie, co pozwala na wytwarzanie produktu o ponadprzeciętnej jakość takiego jak olej rybny do spożycia przez ludzi czy też mączka rybna o zawartości białka powyżej 72%.

52000ton
Stosujemy technologię światowego lidera separacji
Segmenty działalności

Składowanie

Oferujemy mrożenie i magazynowanie produktów w chłodniach składowych. Nasza zdolność zamrażalnicza to 700 ton surowca na dobę. Posiadamy 5 tuneli nawiewowych (chłodzenie 100 ton produktu na dobę do temperatury - 18ºC), tunel fluidyzacyjny Frigo Scandia (100 ton produktu na dobę), tunel spiralny Giro zaopatrzony w Superkontakt, pozwalający na podmrażanie surowca bez śladów po transporterach (mrożenie ryb do grubości 110 mm), szafy zamrażalnicze pionowe (zamrażanie różnego rodzaju surowca w postaci bloków 19 kg lub 38 kg). Łącznie w obu zakładach produkcyjnych posiadamy 10 mroźni składowych o pojemności 18 tysięcy miejsc paletowych do przechowywania towarów w temperaturze do -23°C. 85% zapotrzebowania energetycznego naszych zakładów zaspokajana jest z należącej do Paula Fish elektrowni wiatrowej.

3chłodnie składowe (Słupsk i Tolkimicko) 32000miejsc paletowych
Segmenty działalności

Zielona energia

Budując i rozwijając nasz międzynarodowy biznes od początku kierujemy się innowacyjnością, nowoczesnością, zrównoważonym rozwojem i zieloną energią w myśl hasła towarzyszącemu naszej marce - „driven by Nature”. Łączy ono w sobie wszystkie kluczowe założenia prowadzonego przez nas biznesu, który już dziś jest w ogromnej większości ekologiczny i przyjazny otaczającej nas przyrodzie. Bo w naszej pracy kierujemy się dobrem środowiska naturalnego, dla którego w ciągu kilku lat będziemy całkowicie neutralni, gdyż 100% zapotrzebowania energetycznego będziemy pozyskiwali z odnawialnych źródeł.

0
0
0
0
0
Segmenty działalności

Transport i spedycja

Specjalizujemy się w świadczeniu usług transportu i spedycji wszelkich produktów przewożonych w temperaturze kontrolowanej (owoce świeże i mrożone, mięso, ryby). Jednym słowem, przewozimy wszystko, co można transportować w chłodniach, włącznie z elektroniką, medykamentami, wyposażeniem domów. Nasz zasięg, to cała Europa. W 2023 roku wykonaliśmy ponad 36.000 zleceń transportowych i spedycyjnych, a nasza flota przejechała ponad 17 mln km. Żeby stale zwiększać skalę działalności i odpowiadać na potrzeby klientów, regularnie inwestujemy w tabor wraz z naczepami chłodniami doppel stock o ładowności 23 ton (mamy ponad 150 ciągników siodłowych). Do końca 2023 roku wszystkie nasze pojazdy spełniać będą najnowszą normę emisji spalin euro VI step D, a średni wiek pojazdów nie przekroczy 1 roku. Dzięki tej modernizacji w samym tylko 2024 roku zmniejszymy emisję CO2 do atmosfery względem 2023 roku o ponad 1392 tony. Realizacja każdego naszego transportu odbywa się w oparciu o standardy i procedury zgodne z wymogami certyfikatu IFS, który już od wielu lat posiadamy.

EURO VI STEP D 18 mlnkilometrów 1392ton
Segmenty działalności

Własna flota transportowa

0
0
0
0
0
0
0